Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-535

Sześcienne symetryczne kostki do gry. Metoda symulacji 10 x 1.048.576 rzutów 1 kostką.

Sześcienne symetryczne kostki do gry. Metoda symulacji 10 x 1.048.576 rzutów 1 kostką.Korzystając z funkcji Excela wygenerowałem 10 x 1.048.576 = 10.485.760 rzutów symetryczną sześcienną kostką do gry. Można zauważyć, że praktyczne wyniki są jednak zbliżone do teoretycznych. Poza tym sumy w rzutach poszczególną ilością kostek są z regularnymi odstępami i te najczęściej uzyskiwane obniżają się co dwa poziomy. W rzutach z parzystą ilością kostek występuje jedna najczęściej uzyskiwana suma natomiast w rzutach z nieparzystą ilością kostek występują już dwie takie sumy.

Post nr 83 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ


Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się z Twoim sposobem  rozwiązania zadania. Aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.
Regulamin bloga
1. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować moje sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Jeszcze raz – nie twierdzę, że wszystko co napiszę będzie dla Ciebie pomocne. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.
2. Publikuję wskazówki, które mogą pomóc Ci zrozumieć jak można rozwiązywać zadania matematyczne.
3. W ramach kopiowania zdjęć z bloga skorzystaj z przycisków udostępniania dostępnych w postach na blogu.
4. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.
5. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne.