Tweety na temat @MinorMatematyka

Snapchat: matematycznyswi

 Snapchat: matematycznyswi

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-528

piątek, 1 lutego 2013

Klasa 5

Klasa 5


od 25.03.2020 r.

Kliknij na zdjęcie
wybierz lekcje

23-24.03.2020 r.
Przygotowanie do zdalnego nauczania
_______________________________________________________
20.03.2020 r. 
Zadanie 1
Klasyfikacja trójkątów ze względu na boki i kąty https://www.geogebra.org/m/edgsrpud

Zadanie 2
Nierówność trójkąta - sprawdź czy z każdych trzech odcinków można zbudować trójkąt
_______________________________________________________
18.03.2020 r. 
Szukanie wysokości trójkąta.
Należy poszukać taki odcinek łączący pomarańczowy punkt z przeciwległym bokiem, żeby był do niego prostopadły. Na rysunku powinien się zaznaczyć kąt prosty = 90ᵒ, kąt z kropką. Po połączeniu z przeciwległym bokiem włącz SPRAWDŹ, żeby była widoczna miara kąta. Dostosuj wtedy wysokość._______________________________________________________
17.03.2020 r. 
Właśnie opublikowałem mój pierwszy film na kanale youtube. 

Korzystając z przygotowanego apletu GeoGebry zbuduj budowlę (bryłę) z kostek sześciennych w taki sposób, żeby można było policzyć liczbę tych kostek.

Postępuj zgodnie z instrukcją. 
1.  Przykładowe budowle i aplet są opublikowane tutaj 
2.  Film przedstawia krok po kroku jak takie bryły się buduje.
3.  Po zapisaniu plików ggb wyślij do mnie na adres  r.karolewskisp9@onet.pl
     Opublikuję na blogu. 


_______________________________________________________
do 17.03.2020 r. 
informacje były umieszczane na portalu WSiP


Na blogu w zakładce "podstawowa"  do każdej lekcji są opublikowane różne pomoce:
- konspekty do lekcji (do każdego działu, do każdego tematu pod kolejnymi numerami 1.1, 1.2, 1.3 jest opublikowany konspekt, kliknij na wybrany numer)
- aplety GeoGebra (do każdego działu dostępna jest Book GeoGebra z różnymi apletami do lekcji, kliknij na Book GeoGebra)
- trening przed sprawdzianem (do każdego działu jest/będzie opublikowany trening przed sprawdzianem, który można wydrukować. Pod każdym działem kliknij na Sprawdzian)
- quizy, testy, gry do lekcji i powtórzeniowe.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Regulamin bloga

Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się także z innym Twoim punktem widzenia w podanym rozwiązaniu zadania. Jednak, aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce.

Blog wymaga wiele czasu pracy, godzin pracy, których nie widać i jako jego autor chcę się na nim dobrze czuć.
Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania z bloga www.matematyczny-swiat.pl. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.$1

Sprawy organizacyjne

1. Jeżeli uważasz, że w jakimś temacie czujesz się bardziej kompetentny, to napisz jak to wygląda z Twojego punktu widzenia.

2. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować moje sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Jeszcze raz – nie twierdzę, że wszystko co napiszę będzie dla Ciebie pomocne. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.

3. Ten blog to miejsce, w którym publikuję wskazówki, które mogą pomóc Czytelnikom zrozumieć i nauczyć się rozwiązywać zadania matematyczne.

4. Dozwolone jest kopiowanie zdjęć z bloga na portale społecznościowe lub inne blogi z bezwzględnym podaniem aktywnego linka do bloga. Niedozwolone jest kopiowanie zdjęć i treści bez podania aktywnego linka.

5. Pamiętaj, żeby w ramach kopiowania zdjęć z bloga korzystać z przycisków udostępniania dostępnych w postach na blogu.

6. Zdjęcia w postach na blogu są mojego autorstwa i własnością intelektualną, a zdjęcia kopiowane na mój blog są zawsze z podaniem źródła.

7. Blog posiada jednego autora. Autorem bloga jest Robert Karolewski.

8. Zabrania się, przerabiania, przystosowywania, usuwania logotypu lub dokonywania jakichkolwiek innych zmian w zdjęciach na potrzeby własnej publikacji i przypisywanie im autorstwa. Dopuszczalne jest na własne potrzeby bez ich publikacji.

9. Wszystkie zdjęcia na blogu mojego autorstwa zawierają logotyp Minor Matematyczny Świat.
10. Przykłady w zadaniach prezentowane na blogu są przygotowane przeze mnie i moją własnością intelektualną. Na blogu również dostępne są przykładowe zadania z jakimi można spotkać się na różnym poziomie nauczania.
11. Rozwiązania wszystkich zadań z arkuszy maturalnych posiadają logotyp wobec tego, że są to moje przykładowe odpowiedzi.

12. Niniejszy regulamin obowiązuje również na wszystkich moich portalach społecznościowych.

13. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne i dostępne dla wszystkich Czytelników.


$2

Komentarze

14. Wszystkie komentarze na blogu są publikowane automatycznie i moderowane przez autora bloga.

a) Jeśli komentarze są obraźliwe zarówno w stosunku do mnie jak i do innych Czytelników, to zostaną usunięte lub ukryte.

b) Jeśli komentarze są niezwiązane z tematem wpisu, to zostaną usunięte lub ukryte.

c). Jeśli komentarze są spamem. Za spam uznaję linki do innych stron, podpisywanie się adresem www, dodawanie adresu strony pod komentarzem, reklama, to zostaną usunięte lub ukryte.


Osoby, które nie będą stosowały się do powyższych zasad $2 mają gwarancję, że ich komentarz pojawi się chwilę na blogu. W skrajnych przypadkach Twoje konto zostanie zablokowane.