Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-535

Matura 2020 Matematyka - Wskazówki

Matura 2020 z Matematyki, poziom podstawowy, a arkusz maturalny - Wskazówki

 


Matura 2020

Odnosząc się do powyższych wskazówek Maturzysto pamiętaj!
1. Każde zadanie zamknięte można w prosty sposób sprawdzić czy wynik jest prawidłowy. Wystarczy podstawić prawidłową odpowiedź do zadania i sprawdzić z warunkami zadania. Dotyczy również zadań otwartych. 
2. Sprawdź którą odpowiedź zaznaczyć w arkuszu z zadaniami zamkniętymi, jeśli nie znasz odpowiedzi, to którą najlepiej zaznaczyć, żeby zwiększyć swoje prawdopodobieństwo, że zaznaczona odpowiedź będzie prawidłowa? (więcej).
3. Odpowiedź z rozwiązania zadania zamkniętego nie zawsze jest odpowiedzią. Bardzo często pytają o inny wynik, który powstaje z rozwiązania. Jednak ten wynik z rozwiązania zadania także znajduje się w odpowiedziach.
4. Bywa tak, że otrzymaliśmy wynik, którego nie ma w odpowiedziach. Dlatego prawidłowy wynik należy dostosować do odpowiedzi w arkuszu, dokonać pewnych przekształceń, zredukować, usunąć niewymierność itp.
5. Zarządzaj czasem! Nie marnuj czasu na zadania, których nie możesz rozwiązać za pierwszym przeczytaniem treści zadania. Przejdź do następnego i wróć do tego zadania później. Bywa tak, że pomysł na rozwiązanie zadania rodzi się z czasem.
6. Oznaczenia lokalne, to Ty przyjmujesz w swoim zadaniu. Nie utrudniaj sprawdzającemu co miałeś na myśli! Wszystkie oznaczenia lokalne powinny być użyte we wzorach generalnych, które znane są na całym świecie. Powinny być jednoznaczne.
7. Rysunki narysowane w skali 1:1 są najbardziej odpowiednie, żeby nam wiele podpowiadały. Czasami można zastosować skalę przy dużych rozmiarach lub zachować rzeczywiste rozmiary. Jeśli rysunek pomocniczy będzie dokładny, to wiele nam podpowie. Pamiętaj, papier jest cierpliwi i znosi każde bzdury ... Unikaj błędnych rysunków pomocniczych.
8. Kalkulator prosty na maturze można używać. Dlatego obliczaj i sprawdzaj  swoje wyniki kalkulatorem. Sprawdź także przed Egzaminem czy Twój kalkulator działa prawidłowo (więcej).
9. Każdy 1 pkt to 2%. Warunek zaliczenia Egzamin Maturalnego z matematyki, to: należy prawidłowo odpowiedzieć na co najmniej 15 zadań zamkniętych lub zdobyć co najmniej 15 punktów z całego arkusza tj. 30%. Nie ograniczaj się tylko do zadań zamkniętych. Z zadań otwartych można zdobyć około 24 - 29 punktów, średnio 53% wszystkich punktów możliwych do uzyskania.
10. Ostatnie 25 minut przeznacz na sprawdzenie arkusza. Sprawdź czy masz zaznaczone wszystkie odpowiedzi zamknięte, sprawdź rozwiązania zadań, jeśli nie znasz odpowiedzi w zadaniu zamkniętym, przeanalizuj treść i podane odpowiedzi. Tylko jedna z nich jest prawidłowa. Dlatego metodą eliminacji (dedukcji) odrzucaj błędne odpowiedzi. Jeśli ten sposób się nie sprawdzi pamiętaj, że najczęstszą odpowiedzią w arkuszu maturalnym z matematyki w zadaniach zamkniętych jest odpowiedź B lub C.W ślad zbliżającej się matury z matematyki (poziom podstawowy) przedstawiam drobne wskazówki dla Maturzystów.
Maturzyści!
Wykorzystajcie mądrze zdobytą wiedzę i wykażcie się swoimi umiejętnościami matematycznymi na Egzaminie maturalnym z matematyki. Życzę wszystkim Maturzystom skupienia, spokoju, łatwych zadań i prawidłowych odpowiedzi zgodnie z kluczem, wytrwałości, zmieszczenia się w czasie i dumy z wyniku.
Powodzenia na Egzaminie!Chcesz przekazać Maturzystom swoje cenne wskazówki odnośnie Egzaminu maturalnego z matematyki? Pozostaw komentarz.


Matura z matematyki maj | Sprawdź odpowiedzi


Którą odpowiedź najlepiej zaznaczyć w arkuszu jeśli nie znasz prawidłowej? Sprawdź!


Przed maturą sprawdź prawidłową pracę kalkulatora! Więcej...Post nr 135  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ


Czytelniku, komentując nie każdy będzie mógł tu pisać co chce. 
Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.
Regulamin bloga
1. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować podane sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.
2. Wskazówki mogą pomóc Ci zrozumieć matematykę.
3. Kopiując posty z bloga skorzystaj z przycisków udostępniania.
4. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.
5. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne.