Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-535

Matura 2020 Matematyka - Wskazówki

Matura 2020 z Matematyki, poziom podstawowy, a arkusz maturalny - Wskazówki

 


Matura 2020

Odnosząc się do powyższych wskazówek Maturzysto pamiętaj!
1. Każde zadanie zamknięte można w prosty sposób sprawdzić czy wynik jest prawidłowy. Wystarczy podstawić prawidłową odpowiedź do zadania i sprawdzić z warunkami zadania. Dotyczy również zadań otwartych. 
2. Sprawdź którą odpowiedź zaznaczyć w arkuszu z zadaniami zamkniętymi, jeśli nie znasz odpowiedzi, to którą najlepiej zaznaczyć, żeby zwiększyć swoje prawdopodobieństwo, że zaznaczona odpowiedź będzie prawidłowa? (więcej).
3. Odpowiedź z rozwiązania zadania zamkniętego nie zawsze jest odpowiedzią. Bardzo często pytają o inny wynik, który powstaje z rozwiązania. Jednak ten wynik z rozwiązania zadania także znajduje się w odpowiedziach.
4. Bywa tak, że otrzymaliśmy wynik, którego nie ma w odpowiedziach. Dlatego prawidłowy wynik należy dostosować do odpowiedzi w arkuszu, dokonać pewnych przekształceń, zredukować, usunąć niewymierność itp.
5. Zarządzaj czasem! Nie marnuj czasu na zadania, których nie możesz rozwiązać za pierwszym przeczytaniem treści zadania. Przejdź do następnego i wróć do tego zadania później. Bywa tak, że pomysł na rozwiązanie zadania rodzi się z czasem.
6. Oznaczenia lokalne, to Ty przyjmujesz w swoim zadaniu. Nie utrudniaj sprawdzającemu co miałeś na myśli! Wszystkie oznaczenia lokalne powinny być użyte we wzorach generalnych, które znane są na całym świecie. Powinny być jednoznaczne.
7. Rysunki narysowane w skali 1:1 są najbardziej odpowiednie, żeby nam wiele podpowiadały. Czasami można zastosować skalę przy dużych rozmiarach lub zachować rzeczywiste rozmiary. Jeśli rysunek pomocniczy będzie dokładny, to wiele nam podpowie. Pamiętaj, papier jest cierpliwi i znosi każde bzdury ... Unikaj błędnych rysunków pomocniczych.
8. Kalkulator prosty na maturze można używać. Dlatego obliczaj i sprawdzaj  swoje wyniki kalkulatorem. Sprawdź także przed Egzaminem czy Twój kalkulator działa prawidłowo (więcej).
9. Każdy 1 pkt to 2%. Warunek zaliczenia Egzamin Maturalnego z matematyki, to: należy prawidłowo odpowiedzieć na co najmniej 15 zadań zamkniętych lub zdobyć co najmniej 15 punktów z całego arkusza tj. 30%. Nie ograniczaj się tylko do zadań zamkniętych. Z zadań otwartych można zdobyć około 24 - 29 punktów, średnio 53% wszystkich punktów możliwych do uzyskania.
10. Ostatnie 25 minut przeznacz na sprawdzenie arkusza. Sprawdź czy masz zaznaczone wszystkie odpowiedzi zamknięte, sprawdź rozwiązania zadań, jeśli nie znasz odpowiedzi w zadaniu zamkniętym, przeanalizuj treść i podane odpowiedzi. Tylko jedna z nich jest prawidłowa. Dlatego metodą eliminacji (dedukcji) odrzucaj błędne odpowiedzi. Jeśli ten sposób się nie sprawdzi pamiętaj, że najczęstszą odpowiedzią w arkuszu maturalnym z matematyki w zadaniach zamkniętych jest odpowiedź B lub C.W ślad zbliżającej się matury z matematyki (poziom podstawowy) przedstawiam drobne wskazówki dla Maturzystów.
Maturzyści!
Wykorzystajcie mądrze zdobytą wiedzę i wykażcie się swoimi umiejętnościami matematycznymi na Egzaminie maturalnym z matematyki. Życzę wszystkim Maturzystom skupienia, spokoju, łatwych zadań i prawidłowych odpowiedzi zgodnie z kluczem, wytrwałości, zmieszczenia się w czasie i dumy z wyniku.
Powodzenia na Egzaminie!Chcesz przekazać Maturzystom swoje cenne wskazówki odnośnie Egzaminu maturalnego z matematyki? Pozostaw komentarz.


Matura z matematyki maj | Sprawdź odpowiedzi


Którą odpowiedź najlepiej zaznaczyć w arkuszu jeśli nie znasz prawidłowej? Sprawdź!


Przed maturą sprawdź prawidłową pracę kalkulatora! Więcej...Post nr 135  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ


Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się z Twoim sposobem  rozwiązania zadania. Aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.
Regulamin bloga
1. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować moje sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Jeszcze raz – nie twierdzę, że wszystko co napiszę będzie dla Ciebie pomocne. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.
2. Publikuję wskazówki, które mogą pomóc Ci zrozumieć jak można rozwiązywać zadania matematyczne.
3. W ramach kopiowania zdjęć z bloga skorzystaj z przycisków udostępniania dostępnych w postach na blogu.
4. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.
5. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne.