Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-534

Arkusze maturalne z matematyki - analiza odpowiedzi

Analiza częstości występowania prawidłowych odpowiedzi A, B, C, D w 31 arkuszach maturalnych z matematyki przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w latach 2010 - 2017

Czy wiesz, którą odpowiedź A, B, C, D zaznaczyć w arkuszu maturalnym z matematyki w pytaniach zamkniętych jeśli nie znasz odpowiedzi?

Analiza częstości występowania odpowiedzi A, B, C, D w 15 arkuszach maturalnych z matematyki przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w latach 2010 - 2013
Przedstawiam analizę częstości występowania poszczególnych prawidłowych odpowiedzi w 31 arkuszach maturalnych z matematyki przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w latach 2010-2017, wartość skumulowana.


Wszystkich odpowiedzi w 31 arkuszach jest 643. 
Powyższe zestawienie pokazuje ile punktów zdobędziemy w całym arkuszu zaznaczając jedną odpowiedź we wszystkich odpowiedziach. Jak widać odpowiedzi są ODPOWIEDNIO wyważone od 2014 r. 
Zaznaczając w całym arkuszu stale odpowiedź np. B możesz zdobyć z 6 pkt.


Jaką odpowiedź zaznaczyć w arkuszu maturalnym z matematyki jeśli nie znamy odpowiedzi? 

Można zauważyć, że odpowiedzi B i C stanowią (26,91% + 26,59%) = 53,50% wszystkich prawidłowych odpowiedzi. Zatem odpowiedź B jest najczęściej występującą, ale między odpowiedzią B i C występuje nieznaczna różnica.
Dlatego jeśli nie znasz odpowiedzi, którą należy zaznaczyć w arkuszu maturalnym z matematyki, to weź pod uwagę odpowiedź B lub C. Sprawdzamy, która z tych odpowiedzi B lub C spełnia warunki zadania, ponieważ są najbardziej prawdopodobne, że są prawidłowe.
Powyższa analiza pozwoliła zwiększyć prawdopodobieństwo, że zaznaczona przez Ciebie odpowiedź w arkuszu maturalnym będzie trafiona (prawidłowa). Bez tej analizy Twoje prawdopodobieństwo zaznaczenia prawidłowej odpowiedzi wynosi 25%.
 

Uwaga!
Minimalna przewaga odpowiedzi B pokazuje, że odpowiedzi maturalne są odpowiednio wyważone - tak jak być powinno. Dlatego lepiej jest zastosować metodę eliminacji błędnych odpowiedzi. Post nr 399 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ

Regulamin bloga

Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się także z innym Twoim punktem widzenia w podanym rozwiązaniu zadania. Jednak, aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce.

Blog wymaga wiele czasu pracy, godzin pracy, których nie widać i jako jego autor chcę się na nim dobrze czuć.
Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania z bloga www.matematyczny-swiat.pl. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.$1

Sprawy organizacyjne

1. Jeżeli uważasz, że w jakimś temacie czujesz się bardziej kompetentny, to napisz jak to wygląda z Twojego punktu widzenia.

2. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować moje sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Jeszcze raz – nie twierdzę, że wszystko co napiszę będzie dla Ciebie pomocne. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.

3. Ten blog to miejsce, w którym publikuję wskazówki, które mogą pomóc Czytelnikom zrozumieć i nauczyć się rozwiązywać zadania matematyczne.

4. Dozwolone jest kopiowanie zdjęć z bloga na portale społecznościowe lub inne blogi z bezwzględnym podaniem aktywnego linka do bloga. Niedozwolone jest kopiowanie zdjęć i treści bez podania aktywnego linka.

5. Pamiętaj, żeby w ramach kopiowania zdjęć z bloga korzystać z przycisków udostępniania dostępnych w postach na blogu.

6. Zdjęcia w postach na blogu są mojego autorstwa i własnością intelektualną, a zdjęcia kopiowane na mój blog są zawsze z podaniem źródła.

7. Blog posiada jednego autora. Autorem bloga jest Robert Karolewski.

8. Zabrania się, przerabiania, przystosowywania, usuwania logotypu lub dokonywania jakichkolwiek innych zmian w zdjęciach na potrzeby własnej publikacji i przypisywanie im autorstwa. Dopuszczalne jest na własne potrzeby bez ich publikacji.

9. Wszystkie zdjęcia na blogu mojego autorstwa zawierają logotyp Minor Matematyczny Świat.
10. Przykłady w zadaniach prezentowane na blogu są przygotowane przeze mnie i moją własnością intelektualną. Na blogu również dostępne są przykładowe zadania z jakimi można spotkać się na różnym poziomie nauczania.
11. Rozwiązania wszystkich zadań z arkuszy maturalnych posiadają logotyp wobec tego, że są to moje przykładowe odpowiedzi.

12. Niniejszy regulamin obowiązuje również na wszystkich moich portalach społecznościowych.

13. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne i dostępne dla wszystkich Czytelników.


$2

Komentarze

14. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.

a) Jeśli komentarze są obraźliwe zarówno w stosunku do mnie jak i do innych Czytelników, to zostaną usunięte lub ukryte.

b) Jeśli komentarze są niezwiązane z tematem wpisu, to zostaną usunięte lub ukryte.

c) Jeśli komentarze są spamem. Za spam uznaję linki do innych stron, podpisywanie się adresem www, dodawanie adresu strony pod komentarzem, reklama, to zostaną usunięte lub ukryte.


Osoby, które nie będą stosowały się do powyższych zasad $2 mają gwarancję, że ich komentarz nie pojawi się na blogu.