Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-535

Graniastosłup foremny otwarty

Graniastosłup foremny otwarty


Graniastosłupem foremnym otwartym nazwijmy graniastosłup foremny bez jednej ściany.
A – Z siatki graniastosłupa foremnego otwartego wycięto kwadrat łącząc kolejno punkty przecięcia się przekątnych ścian bocznych. Ile wynosi pole powierzchni całkowitej trzech graniastosłupów foremnych otwartych z których wycięto w taki sposób kwadrat (patrz biały kwadrat) jeśli promień koła opisanego na siatce tego graniastosłupa foremnego otwartego jest równy R?
B- Na kwadracie z przeciwległych wierzchołków wykreślono koła opisane o środku w tych wierzchołkach i promieniu R1 długości boku tego kwadratu. Wyznacz pole części wspólnej tych pól (pole obszaru zaznaczonego na niebiesko).

Post nr 88 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ


Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się z Twoim sposobem  rozwiązania zadania. Aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.
Regulamin bloga
1. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować moje sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Jeszcze raz – nie twierdzę, że wszystko co napiszę będzie dla Ciebie pomocne. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.
2. Publikuję wskazówki, które mogą pomóc Ci zrozumieć jak można rozwiązywać zadania matematyczne.
3. W ramach kopiowania zdjęć z bloga skorzystaj z przycisków udostępniania dostępnych w postach na blogu.
4. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.
5. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne.