Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-535

Układ równań

Układ równań liniowych z dwiema niewiadomymi


Układ równań liniowych pierwszego stopnia z dwiema niewiadomymi z parametrem. Określić własności tego ciągu współczynników liczbowych i wyznaczyć liczę rozwiązań układy w zależności od parametru n. Co wynika z podanego rozwiązania?
Z podanej metody Cramera (metody wyznaczników) wynika, że układ ma jedno rozwiązanie w zbiorze liczb rzeczywistych. Jest układem równań niezależnych (oznaczony). Rozwianiem tego układu jest para liczb (-1, 2). Wykresem są dwie proste przecinające się w jednym punkcie.


Post nr 81 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ


Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się z Twoim sposobem  rozwiązania zadania. Aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.
Regulamin bloga
1. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować moje sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Jeszcze raz – nie twierdzę, że wszystko co napiszę będzie dla Ciebie pomocne. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.
2. Publikuję wskazówki, które mogą pomóc Ci zrozumieć jak można rozwiązywać zadania matematyczne.
3. W ramach kopiowania zdjęć z bloga skorzystaj z przycisków udostępniania dostępnych w postach na blogu.
4. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.
5. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne.