Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-534

Notatek.pl Nie notuj, Studiuj!

Nie notuj, studiuj! Już nie musisz notować na zajęciach, notatek.pl zrobił to za Ciebie...

 

 
Sprawdź o nas, notatek.pl


Dzięki matematyce możemy nauczyć się efektywnego myślenia, tworzyć modele i schematy, dostrzegać regularności, rozwiązywać problemy oraz przede wszystkim myśleć refleksyjnie i uogólniać. Matematyka jest przede wszystkim aktywnością umysłową, matematyczne myślenie jest niewątpliwie czymś więcej niż tylko wykonywaniem różnorodnych rachunków. Łatwość matematycznego myślenia to przede wszystkim biegłość do tworzenia sądów bazujących na matematycznym rozumowaniu i wykorzystywaniu matematyki tam, gdzie codzienne życie tego wymaga.

Jak jednak dobrze wszyscy wiemy na studiach przedmiotów jest znacznie więcej, bardziej lub mniej nas interesujących. Czas przed sesją jest to okres proszenia znajomych o notatki, kserowania ich, odnoszenia do właścicieli. Takie działania zajmują nam bardzo dużo czasu który moglibyśmy wykorzystać inaczej. Dodatkowo ksero nie jest wcale tanie gdy materiałów do skserowania jest strasznie dużo. Przeciętny student na notatki pozwalające pozytywnie zaliczyć sesje wydaje ok. 140 zł.


Portal notatek.pl rozwiązuje problem rozproszonych materiałów do nauki w całej sieci. Znajdziemy na nim bardzo dużą bazę materiałów z każdej dziedziny nauki, przykładowo: matematyki, fizyki, biologii, czy ekonomii. Notatki posegregowane są według uczelni, przedmiotu, a także według wykładowcy! Dzięki niemu bez problemu będziecie mogli szybko i łatwo znaleźć potrzebne dla siebie pomoce naukowe, a czas sesji stanie się chociaż trochę przyjemniejszy.


O nas notatek.pl
Notatek poleca blog matematyczny Minor!


Wpis gościnny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ

Regulamin bloga

Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się także z innym Twoim punktem widzenia w podanym rozwiązaniu zadania. Jednak, aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce.

Blog wymaga wiele czasu pracy, godzin pracy, których nie widać i jako jego autor chcę się na nim dobrze czuć.
Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania z bloga www.matematyczny-swiat.pl. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.$1

Sprawy organizacyjne

1. Jeżeli uważasz, że w jakimś temacie czujesz się bardziej kompetentny, to napisz jak to wygląda z Twojego punktu widzenia.

2. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować moje sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Jeszcze raz – nie twierdzę, że wszystko co napiszę będzie dla Ciebie pomocne. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.

3. Ten blog to miejsce, w którym publikuję wskazówki, które mogą pomóc Czytelnikom zrozumieć i nauczyć się rozwiązywać zadania matematyczne.

4. Dozwolone jest kopiowanie zdjęć z bloga na portale społecznościowe lub inne blogi z bezwzględnym podaniem aktywnego linka do bloga. Niedozwolone jest kopiowanie zdjęć i treści bez podania aktywnego linka.

5. Pamiętaj, żeby w ramach kopiowania zdjęć z bloga korzystać z przycisków udostępniania dostępnych w postach na blogu.

6. Zdjęcia w postach na blogu są mojego autorstwa i własnością intelektualną, a zdjęcia kopiowane na mój blog są zawsze z podaniem źródła.

7. Blog posiada jednego autora. Autorem bloga jest Robert Karolewski.

8. Zabrania się, przerabiania, przystosowywania, usuwania logotypu lub dokonywania jakichkolwiek innych zmian w zdjęciach na potrzeby własnej publikacji i przypisywanie im autorstwa. Dopuszczalne jest na własne potrzeby bez ich publikacji.

9. Wszystkie zdjęcia na blogu mojego autorstwa zawierają logotyp Minor Matematyczny Świat.
10. Przykłady w zadaniach prezentowane na blogu są przygotowane przeze mnie i moją własnością intelektualną. Na blogu również dostępne są przykładowe zadania z jakimi można spotkać się na różnym poziomie nauczania.
11. Rozwiązania wszystkich zadań z arkuszy maturalnych posiadają logotyp wobec tego, że są to moje przykładowe odpowiedzi.

12. Niniejszy regulamin obowiązuje również na wszystkich moich portalach społecznościowych.

13. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne i dostępne dla wszystkich Czytelników.


$2

Komentarze

14. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.

a) Jeśli komentarze są obraźliwe zarówno w stosunku do mnie jak i do innych Czytelników, to zostaną usunięte lub ukryte.

b) Jeśli komentarze są niezwiązane z tematem wpisu, to zostaną usunięte lub ukryte.

c) Jeśli komentarze są spamem. Za spam uznaję linki do innych stron, podpisywanie się adresem www, dodawanie adresu strony pod komentarzem, reklama, to zostaną usunięte lub ukryte.


Osoby, które nie będą stosowały się do powyższych zasad $2 mają gwarancję, że ich komentarz nie pojawi się na blogu.