Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-535

Pole trójkąta

Pole trójkąta wpisanego w prostokąt w stosunku do pola prostokąta

Na boku AB i BC prostokąta ABCD  wyznaczono punkty E i F w połowie ich długości. Oblicz stosunek pola trójkąta EFD do pola prostokąta ABCD.Na boku AB i BC prostokąta ABCD  wyznaczono punkty E i F w połowie ich długości. Oblicz stosunek pola trójkąta EFD do pola prostokąta ABCD.

Rozwiązanie:
Od pola prostokąta ABCD należy odjąć sumę pól poszczególnych trójkątów prostokątnych AED, BEF, CFD w stosunku do pola prostokąta ABCD.

Na boku AB i BC prostokąta ABCD  wyznaczono punkty E i F w połowie ich długości. Oblicz stosunek pola trójkąta EFD do pola prostokąta ABCD.


Post nr 343

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ


Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się z Twoim sposobem  rozwiązania zadania. Aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.
Regulamin bloga
1. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować moje sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Jeszcze raz – nie twierdzę, że wszystko co napiszę będzie dla Ciebie pomocne. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.
2. Publikuję wskazówki, które mogą pomóc Ci zrozumieć jak można rozwiązywać zadania matematyczne.
3. W ramach kopiowania zdjęć z bloga skorzystaj z przycisków udostępniania dostępnych w postach na blogu.
4. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.
5. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne.