Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-535

Rzeźba przestrzenna z ołówków

Geogre Hart | Rzeźby przestrzenne z ołówków

 

Amerykański rzeźbiarz George Hart używał ołówków do tworzenia sztywnych geometrycznych układanek tworząc swoje rzeźby przestrzenne. Każda jego rzeźba składała się w serii z określonej ilości ołówków, które wewnątrz tworzą dwunastościan rombowy. Ile ołówków zawiera ta rzeźba?


Źródło: www.georgehart.com


Amerykański rzeźbiarz George Hart używał ołówków do tworzenia sztywnych geometrycznych układanek tworząc swoje rzeźby przestrzenne. Każda jego rzeźba składała się w serii z określonej ilości ołówków. Ta rzeźba wewnątrz przestrzeni tworzy dwunastościan rombowy. Ile ołówków zawiera ta rzeźba?

Rzeźba składa się z 4 · 18 = 72 ołówków.


Za pomocą 72 ołówków stworzył rzeźbę, która pokazuje w jaki sposób mieszają się cztery podstawowe kolory CMYK (cyjan, magneta, żółty, czarny) w drukarce.

Za pomocą 72 ołówków stworzył rzeźbę, któa pokazuje w jaki sposób mieszają się cztery podstawowe kolory CMYK (cyjan, magneta, żółty, czarny) w drukarce.

Źródło: www.georgehart.com

Post nr 393

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ


Czytelniku, komentując nie każdy będzie mógł tu pisać co chce. 
Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.
Regulamin bloga
1. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować podane sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.
2. Wskazówki mogą pomóc Ci zrozumieć matematykę.
3. Kopiując posty z bloga skorzystaj z przycisków udostępniania.
4. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.
5. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne.