Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-535

Rzeźba przestrzenna z ołówków

Geogre Hart | Rzeźby przestrzenne z ołówków

 

Amerykański rzeźbiarz George Hart używał ołówków do tworzenia sztywnych geometrycznych układanek tworząc swoje rzeźby przestrzenne. Każda jego rzeźba składała się w serii z określonej ilości ołówków, które wewnątrz tworzą dwunastościan rombowy. Ile ołówków zawiera ta rzeźba?


Źródło: www.georgehart.com


Amerykański rzeźbiarz George Hart używał ołówków do tworzenia sztywnych geometrycznych układanek tworząc swoje rzeźby przestrzenne. Każda jego rzeźba składała się w serii z określonej ilości ołówków. Ta rzeźba wewnątrz przestrzeni tworzy dwunastościan rombowy. Ile ołówków zawiera ta rzeźba?

Rzeźba składa się z 4 · 18 = 72 ołówków.


Za pomocą 72 ołówków stworzył rzeźbę, która pokazuje w jaki sposób mieszają się cztery podstawowe kolory CMYK (cyjan, magneta, żółty, czarny) w drukarce.

Za pomocą 72 ołówków stworzył rzeźbę, któa pokazuje w jaki sposób mieszają się cztery podstawowe kolory CMYK (cyjan, magneta, żółty, czarny) w drukarce.

Źródło: www.georgehart.com

Post nr 393

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ


Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się z Twoim sposobem  rozwiązania zadania. Aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.
Regulamin bloga
1. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować moje sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Jeszcze raz – nie twierdzę, że wszystko co napiszę będzie dla Ciebie pomocne. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.
2. Publikuję wskazówki, które mogą pomóc Ci zrozumieć jak można rozwiązywać zadania matematyczne.
3. W ramach kopiowania zdjęć z bloga skorzystaj z przycisków udostępniania dostępnych w postach na blogu.
4. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.
5. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne.