Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-535

Odejmowanie sposobem pisemnym z pożyczaniem

Jak od liczby całkowitej odjąć ułamek dziesiętny sposobem pisemnym z pożyczaniem? 

Odejmowanie sposobem pisemnym z pożyczaniemOdejmowanie sposobem pisemnym liczby całkowitej i ułamka dziesiętnego z pożyczaniem można uprościć do takiej postaci, żeby nie trzeba było pożyczać. 

Należy odjemną i odjemnik pomniejszyć odpowiednio o tyle samo, a wtedy wynik otrzymamy ten sam. Wówczas w odejmowaniu nie trzeba będzie pożyczać.

Jeżeli odjemną i odjemnik zmniejszymy lub zwiększymy o tę samą wartość, to różnica nie ulegnie zmianie. Ten fakt można wykorzystać.


Post nr 467

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ


Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się z Twoim sposobem  rozwiązania zadania. Aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.
Regulamin bloga
1. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować moje sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Jeszcze raz – nie twierdzę, że wszystko co napiszę będzie dla Ciebie pomocne. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.
2. Publikuję wskazówki, które mogą pomóc Ci zrozumieć jak można rozwiązywać zadania matematyczne.
3. W ramach kopiowania zdjęć z bloga skorzystaj z przycisków udostępniania dostępnych w postach na blogu.
4. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.
5. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne.