Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-535

Długości promieni okręgów

Długości promieni okręgów stycznych zewnętrznie

Zewnętrznie styczne okręgi o środkach S1, S2 i promieniach długości r1, r2 (r1>r2) są styczne do prostej k. Kąt między prostą przechodzącą przez środki okręgów i prostą k ma miarę 30ᵒ. Wyznacz długości promieni okręgów , jeśli wiadomo, że ich suma jest równa 48.Zewnętrznie styczne okręgi o środkach S1, S2 i promieniach długości r1, r2 (r1>r2) są styczne do prostej k. Kąt między prostą przechodzącą przez środki okręgów i prostą k ma miarę 30. Wyznacz długości promieni okręgów, jeśli wiadomo, że ich suma jest równa 48.

Rozwiązanie:

Zewnętrznie styczne okręgi o środkach S1, S2 i promieniach długości r1, r2 (r1>r2) są styczne do prostej k. Kąt między prostą przechodzącą przez środki okręgów i prostą k ma miarę 30ᵒ. Wyznacz długości promieni okręgów , jeśli wiadomo, że ich suma jest równa 48.


Post nr 346

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ


Czytelniku, komentując nie każdy będzie mógł tu pisać co chce. 
Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.
Regulamin bloga
1. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować podane sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.
2. Wskazówki mogą pomóc Ci zrozumieć matematykę.
3. Kopiując posty z bloga skorzystaj z przycisków udostępniania.
4. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.
5. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne.