Tweety na temat @MinorMatematyka

Pomoce dla klasy

Szukaj na tym blogu lub wpisz post nr 1-535

Pole obszaru

Pole pozostałego obszaru w kwadracie wyznaczonego poprzez półkola

W kwadrat ABCD o boku długości a wpisano częściowo cztery przystające i styczne półkola o środku w każdym boku kwadratu i promieniu długości r. Wyznacz pole pozostałego obszaru w tym kwadracie (kolor niebieski).W kwadrat ABCD o boku długości a wpisano cztery przystające i styczne do siebie półkola o środku w każdym boku kwadratu i promieniu długości r. Wyznacz pole pozostałego obszaru w tym kwadracie (kolor niebieski), gdy dana jest długość promienia półkola lub długość boku kwadratu ABCD.  

Rozwiązanie:
I sposób

Wyznaczmy pole obszaru, gdy dana jest długość promienia półkola

II sposób
Wyznaczmy pole obszaru, gdy dana jest długość boku kwadratu ABCD, tak jak wynika z treści zadania.
W kwadrat ABCD o boku długości a wpisano częściowo cztery przystające i styczne półkola o środku w każdym boku kwadratu i promieniu długości r. Wyznacz pole pozostałego obszaru w tym kwadracie (kolor niebieski).


Post nr 345

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

WESPRZYJ BLOGA ZRZUTKĄ


Czytelniku, miło kiedy komentujesz posty. Chętnie zapoznam się z Twoim sposobem  rozwiązania zadania. Aby ten blog stanowił dla Czytelników pewną wartość, nie mogę pozwolić, żeby każdy mógł tu pisać co tylko chce. Korzystanie z bloga oznacza akceptację Regulaminu.
Regulamin bloga
1. Myśl zanim coś napiszesz – zanim zechcesz skrytykować moje sposoby rozwiązania zadań zastanów się jak możesz z tego skorzystać. Jeszcze raz – nie twierdzę, że wszystko co napiszę będzie dla Ciebie pomocne. Niemniej niektóre wskazówki po Twojej modyfikacji mogą dobrze Ci służyć. Myśl samodzielnie.
2. Publikuję wskazówki, które mogą pomóc Ci zrozumieć jak można rozwiązywać zadania matematyczne.
3. W ramach kopiowania zdjęć z bloga skorzystaj z przycisków udostępniania dostępnych w postach na blogu.
4. Wszystkie komentarze na blogu są moderowane przez autora bloga.
5. Korzystanie z bloga w całości jest nieodpłatne.